AnaSayfa

Arşive kalkan sergilerinize, sayfanın üst kısmındaki 'ARAMA' motoru ile ulaşabilirsiniz.

KATEGORİLER
 
 
Gri Sergi Salonu Turkuaz Sergi Salonu Turuncu Sergi Salonu Mavi Sergi SalonuSergiler

GIYABINDA adlı sergi ,1997 yılında Türk-Amerikan Kültür Derneğinde Eşber Karayalçın (heykel) ve Nilhan Saygon (resim) ile birlikte, aynı tema üzerine resim, heykel ve fotoğraf sergisi biçiminde açıldı. Aynı yıl sadece fotoğraf sergisi olarak Eskişehir ve İstanbul 'da tekrarlandı. Sergide 19 adet 50x60 cm boyutlarında S/B baskı, kolaj ve fotogram çalışmaları bulunmaktadır. Çerçeveli boyutları yaklaşık olarak 80x100 cm. dir.

POLAROID Henüz sergilenmemiş olan polaroidler, daha önce diapozitif olarak çekilen fotoğrafların özel bir düzenek yardımıyla oladoid malzemeye pozlandırılması, normal gelişimi beklenmeden boyanın başka bir yüzeye aktarılması biçiminde yapılmaktadır. Aynı formattaki (10x12.5 cm.) orjinallerin yanı sıra yapılacak reprodüksiyonlardan renkli çıkış alınarak sergilenmesi planmaktadır. Bu çalışmada emilsyon transferler de bulunmaktadır.

ŞAKA-ŞAKA Henüz sergilenmemiş, çalışmanın devap ettiği seride fotoğraf tabanlı bilgisayar editasyonuna dayalı işler bulunmaktadır.

PHOTOGRAM Henüz sergilenmemiş olan fotogramlar, form alabilen yumuşak bir tel ile oluşturulan figürlerin fotogram tekniğiyle basımı şeklinde yapılmıştır. Aşağıdaki bazı örneklerini gördüğünüz çalşma devam etmektedir.

RED Red, reddetmek: Bilinçli bir tercih olarak kabul etmemek.
80 sonrası Türkiye ve küreselleşme karşısında bir tavır olarak değişmeme çabası.

Aynılaştırma, sıradanlaştırma karşışında pasif, alternatif bir öneri geliştirmeksizin, örgütsüz kişisel bir direniş.

Öteki olmama ya da diğer bir bakışla hep öteki kalma çabası. Dayatılan değişim yönünde gitmeme uğraşısı. Metalaştırılan değerler karşısında kendi değerlerini savunma (koruma) ya da durum karşısında kendi değerlerini yeniden oluşturma sırasındaki zorlu uğraş.

Büyük boyutlu siyah beyaz baksıların bulnduğu sergi 2002 yılında Türk-Amerikan salonunda yapıldı.
2003 de İzmir ve Bursa'da yenilenmesi planlanıyor.


Sergi Ziyaretçi Sayısı: 748


X-Hall SANAL SANAT GALERİSİ
Yayın Kurulu adına İmtiyaz Sahibi
Ş.Uğur OKÇU


Avukat / Lawyer Ayşe OKÇU
Fotoğrafya X-HALL Logo Kullanım Kılavuzu
Sayfa Tasarım - Uygulama
Özlem Gün Bingöl & AdaNET
 
 
Fotoğrafya Galeri IşıkÇiz Instagram e-posta